Piotr Tester
Piotr Tester
Film osadzony źródło: youtube.com https://www.youtube.com/watch?v=ohi4gylwDps

Repsol Elite Multivalvulas 10W40 Jak skutecznie olej chroni silnik?

Piotr Tester
Piotr Tester - 242 Wyświetleń
0
242 Wyświetleń
Opublikowano 2018-08-02 08:04:22

Subskrybuj: https://www.youtube.com/c/PiotrTester?sub_confirmation=1 Kontakt: uszlachetniacze@gmail.com Badanie oleju silnikowego Repsol 10W40 Elite Multivalvulas Co pokazuje test? Test tarcia ma pokazać odporność filmu oleju na rozerwanie (siłę filmu olejowego). Metalowe elementy w silniku podczas swojej pracy (tarcia np. tłoki) mogą prowadzić do powstawania rys i zarysowań. Im olej lepszej jakości, tym lepiej powinien chronić silnik, przed ich powstawaniem. Każda próbka poddana temu testowi, na pewno będzie posiadała jakieś rysy (wgłębienia). Poprzez pomiar próbki, będziemy mogli sprawdzić głębokość wyżłobienia. Jak przebiega test? Nowa próbka jest poddawana tarciu metal o metal pod obciążeniem 1kg przez czas 5 minut. Następnie dokonywane jest pomiar średnicy próbki w najniższym jej punkcie. Każda nowa próbka ma średnice 2,92, od której odejmuje średnice testowanej próbki. Po odjęciu obu wymiarów, otrzymamy realny pomiar zużycia próbki. Im wynik jest niższy tym lepiej. Wynik: 0,06 Zestawienie olejów silnikowych tabela: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fbb9qtL-yWlzDPLzvxzpF01gRRtH8fKxeVtXt6HPpgg/edit?usp=sharing Zestawienie olejów silnikowych wykresy: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1J4yGGQQnIX7gZIfT3ga2qJatRfdmFgmaNPLqpmrxQnE/edit?usp=sharing Jeśli chcesz mi pomóc w zakupie kolejnych olejów, dodatków do oleju: paypal.me/PiotrTester Olej do testu przesłał Pan Maciej. Dziękuje

Pokaż więcej
0 Komentarze sort Sortuj według

Statystyki kanału Piotr Tester

Data Subskrybcje Wyświetlenia Wideo
2019-04-09 Tue 39,124 - 23,786,040 - 1,701 -
2019-04-10 Wed 39,158 +34 23,807,073 +21033 1,702 +1
2019-04-11 Thu 39,186 +28 23,827,558 +20485 1,703 +1
2019-04-12 Fri 39,227 +41 23,856,816 +29258 1,704 +1
2019-04-13 Sat 39,265 +38 23,876,463 +19647 1,705 +1
2019-04-14 Sun 39,294 +29 23,897,361 +20898 1,706 +1
2019-04-15 Mon 39,332 +38 23,921,526 +24165 1,706 -
2019-04-16 Tue 39,400 +68 23,951,942 +30416 1,709 +3
2019-04-17 Wed 39,432 +32 23,973,462 +21520 1,710 +1
2019-04-18 Thu 39,470 +38 23,993,687 +20225 1,710 -
2019-04-19 Fri 39,498 +28 24,014,230 +20543 1,711 +1
2019-04-20 Sat 39,528 +30 24,035,331 +21101 1,712 +1
2019-04-21 Sun 39,576 +48 24,062,192 +26861 1,713 +1
2019-04-22 Mon 39,600 +24 24,077,620 +15428 1,714 +1
2019-04-23 Tue 39,624 +24 24,095,275 +17655 1,715 +1
Podsumowanie ogółem +500 +309235 +14
Aktualizacja profilu za 9 godz. 36 min.