Piotr Tester
Piotr Tester
Film osadzony źródło: youtube.com https://www.youtube.com/watch?v=GMf8qePCtxQ

Shell Helix Ultra Professional AG 5W30 Jak skutecznie olej chroni silnik?

Piotr Tester
Piotr Tester - 183 Wyświetleń
0
183 Wyświetleń
Opublikowano 2018-07-20 05:31:23

Subskrybuj: https://www.youtube.com/c/PiotrTester?sub_confirmation=1 Kontakt: uszlachetniacze@gmail.com Badanie oleju silnikowego Shell 5W30 Helix Ultra Professional AG Co pokazuje test? Test ma pokazać, jak skutecznie olej silnikowy chroni silnik. Test tarcia, ma zasymulować pracę silnika. Metalowe elementy w silniku podczas swojej pracy (tarcia np. tłoki) mogą prowadzić do powstawania rys i zarysowań. Im olej lepszej jakości, tym lepiej powinien chronić silnik, przed ich powstawaniem. Każda próbka poddana temu testowi, na pewno będzie posiadała jakieś rysy (wgłębienia). Poprzez pomiar próbki, będziemy mogli sprawdzić głębokość wyżłobienia. Jak przebiega test? Nowa próbka jest poddawana tarciu metal o metal pod obciążeniem 1kg przez czas 5 minut. Następnie dokonywane jest pomiar średnicy próbki w najniższym jej punkcie. Każda nowa próbka ma średnice 2,92, od której odejmuje średnice testowanej próbki. Po odjęciu obu wymiarów, otrzymamy realny pomiar zużycia próbki. Im wynik jest niższy tym lepiej. Wynik: 0,08 Zestawienie olejów silnikowych tabela: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fbb9qtL-yWlzDPLzvxzpF01gRRtH8fKxeVtXt6HPpgg/edit?usp=sharing Zestawienie olejów silnikowych wykresy: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1J4yGGQQnIX7gZIfT3ga2qJatRfdmFgmaNPLqpmrxQnE/edit?usp=sharing Jeśli chcesz mi pomóc w zakupie kolejnych olejów, dodatków do oleju: paypal.me/PiotrTester Produkt do testu przesłał Pan Paweł. Dziękuje

Pokaż więcej
0 Komentarze sort Sortuj według

Statystyki kanału Piotr Tester

Data Subskrybcje Wyświetlenia Wideo
2019-02-09 Sat 36,942 - 22,402,451 - 1,641 -
2019-02-10 Sun 36,984 +42 22,431,908 +29457 1,643 +2
2019-02-11 Mon 37,005 +21 22,457,464 +25556 1,644 +1
2019-02-12 Tue 37,082 +77 22,493,878 +36414 1,646 +2
2019-02-13 Wed 37,114 +32 22,519,297 +25419 1,646 -
2019-02-14 Thu 37,152 +38 22,544,101 +24804 1,647 +1
2019-02-15 Fri 37,214 +62 22,576,022 +31921 1,649 +2
2019-02-16 Sat 37,252 +38 22,596,786 +20764 1,649 -
2019-02-17 Sun 37,292 +40 22,617,707 +20921 1,650 +1
2019-02-18 Mon 37,342 +50 22,646,515 +28808 1,650 -
2019-02-19 Tue 37,379 +37 22,672,593 +26078 1,651 +1
2019-02-20 Wed 37,449 +70 22,708,921 +36328 1,653 +2
2019-02-21 Thu 37,501 +52 22,732,291 +23370 1,654 +1
2019-02-22 Fri 37,553 +52 22,756,545 +24254 1,655 +1
2019-02-23 Sat 37,600 +47 22,785,201 +28656 1,655 -
Podsumowanie ogółem +658 +382750 +14
Aktualizacja profilu za 3 godz. 46 min.